FELNI KERESŐ:
Új keresés
EGYÉB TERMÉK:
Új keresés
Ingyen szállítunk minden téli-, nyári személy-, 4x4 és kistehergépjármű gumiabroncsot!
FőoldalHírekFORMA 1 Pirelli hírek

FORMA 1 Pirelli hírek

A 2015-ös szezontól vadonatúj szuperlágy abroncsokkal látja el a csapatokat az olasz Pirelli. Az olasz cég motorsportokért felelős vezetője, Paul Hembrey beszámolója szerint a fejlesztésre azért volt szükség, mert idén mert várhatóan gyorsabb futamokat láthatunk majd a száguldó cirkuszban.

„Az új generációs autók teljesen más tulajdonságokkal rendelkeznek, mint az elődjeik"

Pirelli Olasz NagydíjMonza, 2012. szeptember 9. – Lewis Hamilton nyerte az Olasz Nagydíjat megszerezve a McLaren harmadik egymást követő győzelmét ebben az évadban. Hamilton egy kiállásos stratégiával győzött a Sauberes Sergio Perez előtt, aki a 12. helyről indult eltérő egy kiállásos stratégiával. A Pirelli a P Zero ezüst kemény és a P Zero fehér médium gumiabroncsot jelölte Monzába: a két legkeményebb Formula 1-es gumikeveréket, melyek közül mindkettő jól teljesített és tartósnak bizonyult. Hamilton 30 kört futott a kemény gumikeveréken a verseny végén, és a médium abroncs sebességét kihasználva – melyet Perez az utolsó 24 körben használt – több mint két másodperccel gyorsabb volt vetélytársainál.

Pirelli gumiabroncs Magyar nagydíjBudapest, 2012. július 29.
A McLarenes Lewis Hamilton elsöprő győzelmet aratott a Magyar Nagydíjon: ő volt a leggyorsabb a szabadedzésen és az időmérőn is. Az angol versenyző két kiállásos stratégiával és egy másodperccel nyerte meg a világbajnokság első felének utolsó futamát, melyet a szünet után még kilenc verseny követ. A Ferrari pilótája, Fernando Alonso, aki a hatodik helyről indulva ötödikként végzett, 40 ponttal vezeti a pilóták versenyét.

Az első tíz versenyző mind P Zero sárga lágy gumikeveréken kezdte a versenyt, melyet a P Zero fehér médiummal együtt Magyarországra jelöltek. A Red Bullos Mark Webber indult a legjobb rajtpozícióból a médium abroncson: a 11. helyről indulva nyolcadikként végzett. Őt leszámítva csak a két Marussia és a HRT-s Pedro de la Rosa kezdte a versenyt a fehér médium gumikeveréken.

Pirelli F1 gumiVISSZA A MELEGBE MAGYARORSZÁGON

A történet

Milánó, 2012. július 23. – A nagy-britanniai és a német esős hétvége után a Pirelli száraz, meleg hétvégét vár a Hungaroringen, az első versenypályán, mely a vasfüggöny mögött nyílt 1986-ban. A szűk és kanyargós pálya állandó létesítmény, de a városi pályák jellemzőit hordozza az alacsony átlagsebesség és a kis tapadás tekintetében, mely fokozatosan javul a hétvége során, ahogy az autók felhordják gumival a pályát.

A Pirelli a P Zero fehér médium és a P Zero sárga lágy abroncsot viszi Magyarországra: ugyanazokat a gumikeverékeket, melyeket a Német Nagydíjra is vitt. Ez a kombináció biztosítja a legjobb egyensúlyt a kanyargós Hungaroringen szükséges tapadás és a Magyar Nagydíjat jellemző 30 fok körüli levegőhőmérséklet melletti tartósság között.

pirelli_p_zero_supersoft_red_02_msolat.jpgSilverstone, 2012. július 6-8. ÚJ KEMÉNY KEVERÉK A BRIT NAGYDÍJ SZABADEDZÉSÉN

A történet Milánó, 2012. július 2. – Három városi pálya után a Formula 1 visszatér a versenynaptár egyik leghagyományosabb állandó versenypályájára, Silverstone-ba. A Pirelli számára ez is hazai pályának számít, mivel a cég motorsport központja Didcotban, Silverstone-tól mindössze egyórás autóútra található. A pénteki szabadedzés alatt a csapatok kipróbálhatják az új kemény P Zero gumikeveréket, melyet a jövendő versenyekre fejlesztettünk. A Pirelli sok kísérleti gumikeveréket kipróbált a tavalyi szabadedzések folyamán, 2012-ben azonban ez az első alkalom, hogy új gumikeveréket tesztelnek a csapatok egy versenyhétvégén.